Navrženo pro stylový život

Jaké existují látky pro šití spodního prádla?

Látky pro spodní prádlo

Jaké existují látky pro šití spodního prádla?

Spodní prádlo je velice široký pojem, který nezahrnuje jenom podprsenku nebo kalhotky, ale spoustu dalších prvků. Tvar spodního prádla také může být různý, například korzetové nebo kalhotkové, a každý tvar vyžaduje jiný typ látky. Podívejme se na několik nejoblíbenějších typů.

Bavlna

Když se podíváte na visačku na spodním prádle, pravděpodobně uvidíte nápis “100% bavlna”. Je to proto, že bavlna je nejběžnějším materiálem pro spodní prádlo. Má také řadu výhod, díky kterým je pro většinu lidí ideální volbou. Bavlna je prodyšná, takže zadržuje vlhkost, což z ní činí ideální volbu do horkého počasí. Je také měkká a příjemná k pokožce a díky pevnosti tkaniny si dlouho zachovává svůj tvar.

Hedvábí

Oblečení z hedvábí působí na kůži téměř vždy luxusně. Jeho struktura a lesk se liší od ostatních materiálů, a proto je vhodnou volbou pro noční košile a pyžama. Není divu, že hedvábí patří k nejdražším materiálům na výrobu spodního prádla.

Latex

Latex je materiál, který se hojně používá v souvislosti s korzety. Důvodem je jeho schopnost vytvářet těsné kontury, které ženám dodávají krásnější tvar.

Mikrovlákno

Mikrovlákno je relativně nový materiál, který se v poslední době stal velmi oblíbeným. Vyrábí se z polyesteru a nylonu a má vynikající schopnost absorbovat vlhkost. Díky své lehkosti a měkkosti má vynikající komfortní vlastnosti, takže je vhodnou volbou pro kalhoty a podprsenky.

Závěrem lze říci, že každý materiál má své výhody a výběr velmi závisí na osobních preferencích, náladě a účelu použití spodního prádla.

 

Sdílet: